whatsapp1 Dpf iptali zararları nelerdir?

dpf iptali zararları

Mercedes Sprinter Dpf İptali
1 Ekim 2015
Volvo dpf iptali
7 Ekim 2015

Merhaba,

Dizel partifkül filtresi sorunlarında çözümler üreten KLT Otomotiv olarak müşterilerimizin kafasında bir çok soru işareti var.dpf iptali sorunları
Sadece Türkiye’de değil Bulgaristan,Iran,Irak,Romanya,Yunanistan,Almanya ve  Kıbrıs’ta uygulamasını yaptığımız dpf iptali işlemleri sonrasında tüm vatandaşların ortak bir endişesi var “dpf iptali zararlı mı? ” , “dpf iptali zararları neler” , “dpf’ten kurtulduk derken başka bir sorun başlarsa” ve niceleri.

Dpf iptali uzmanınız KLT Otomotiv olarak dizel otomobil kullanıcılarına bu konuda herkesin anlayabileceği sadelikte bilgiler vermeyi istiyoruz,bu yüzden işi çok dallandırmadan anlatmaya çalışacağız.

dizel partikül filtresiÖncelikle her zaman söylediğimiz gibi dizel partikül filtresi,yeni nesil dizel araçların egzoz emisyon değerlerini avrupa birliği normlarınca,dizel partikül filtresiz araçların standarlarından daha aşşağıya çekmek için konulmuş,egzoz sistemine entegre bir parçadır.Motor üzerinde bulunmaz,aracın motorunun çalışması yada çalışmaması ile alakası yoktur.

Dizel motorunuzun çalışması sonrası ortaya çıkan egzoz gazınız susturucudan atılmadan önce son bir filtreden geçer yeni nesil dizel araçlarda bu filtreye “dizel partikül filtresi” diyoruz. Dizel partikül filtresi ülkemizdeki mazot’un kalitesi ( kalitesizliği ) kaynaklı erken dolar.Misal bir Audi A6 müşterisiyseniz ve dizel partikül filtreniz dolduysa,o zaman peki bunun dolacağını Audi düşünmemiş mi diye sorabilirsiniz.Dizel partikül filtresine sahip araçlar avrupa birliği üyesi ülkelerde 350.000- 400.000 Km aralığında dolduğu için üstelik Avrupa’da dizel partikül filtresinin fiyatı avrupada yaşayan bir vatandaş için ( satın alma gücü anlamında ) daha ucuz olduğu için sorun teşkil etmemektedir.

Sayfalarca Avrupa-Türkiye karşılaştırması yapılabilir,bu bizi hiç bir yere götürmez,zaten konumuzda bu değil.

Gelelim esas konumuz dizel partikül filtresi sorunundan kurtulduktan sonra aracınıza bir zarar gelip gelmeyeceğine.

DPF sorununuz çözüldükten sonra, aracınız için her hangi bir sorunu beraberinde getirmez,zaten malzemenin neden bulunduğunu iyi anlayabilirsek,her hangi bir sorun teşkil etmeyeceğini otomatik olarak idrak etmiş oluruz.
Dizel partikül filtresi iptali her hangi bir zarara neden olmaz,aracınızın yakıtının yükselmesine,çekişinin düşüşüne yada aklınıza ne geliyorsa,internette olumsuz anlamda ne okuduysanız başınıza olumsuz neler geleceğini düşünüyorsanız,unutun.Tabiki aracınızı KLT Otomotiv’e teslime ederseniz.

Peki ama internette okuduğunuz yada ustanızdan duyduğunuz o olumsuz hikayelerin aslı nedir?
Duyduğunuz yada okuduğunuz o,olumsuz hikayelerin aslı amatör ellerden çıkan yazılımlar.
Malesef ülkemizde her konuda olduğu gibi otomobil yazılımları konusunda da kolay para kazanmayı kendisine görev edinmiş bir takım insanlar,bilmedikleri ve bilmeleri mümkün olmayan alanlarda iş yapmaya çalışıyorlar.İşte bunlardan dolayı sizde o olumsuz hikayeleri duyuyorsunuz.

Dpf iptali sonrası çekişi düşenler,motor arıza ışığı yanmayanlar ama motor’u kısıtlı performans ile yürüyen araçlar,beyaz duman,siyah duman atmaya devam eden araçlar…Hepsinin sorumlusu işin ehli olmayan ve işini ciddiye almayan amatörler ve onlara güvenen araç sahipleri.Her yazılımın o araç için özel geliştirildiğini düşünürsek,zaten bu işin 200TL -300TL gibi rakamlara yapılamayacağını/yapılmaması gerektiğini daha iyi anlayacaksınızdır.

Dizel partikül filtresi aracın kilometre durumuna,o sıradaki arıza kodlarına ve doluluk miktarı gibi bir sürü farklı,farklı değişkene göre ayarlanır.Gerçekten iyi bir dpf iptali sonrasında,aracınız bir daha dizel partikül filtresi sorunu yaşamaz.

Aracın egzoz emisyon normaları artacaktır,bu araç sahibinin kendi sorumluluğundadır.

Comments are closed.